Престольне свято та 28-й випуск Харківської духовної семінарії

21-го травня 2024 року, в день пам’яті нашого небесного покровителя апостола і євангеліста Іоанна Богослова, відбувся 28-й випуск вихованців Харківської духовної семінарії.

Напередодні в семінарському храмі на честь Трьох святителів була відслужена мала вечірня та всенощне бдіння.

У самий день свята було звершено дві Божественні Літургії: перша – в Іоанно-Богословському храмі архієрейської резиденції, її очолив Високопреосвященніший митрополит Харківській і Богодухівський Онуфрій, ректор Харківської духовної семінарії, друга – в храмі Озерянської ікони Божої Матері Свято-Покровського монастиря, її очолив перший проректор семінарії протоієрей Валентин Ковальчук. Їм співслужили викладачі і вихованці Семінарії у священному сані.

Перед початком літургії Його Високопреосвященство здійснив постриг у читців випускників денного відділення, які не мають священного сану. Під час служіння відповідного чину майбутні читці мали прочитати уривки з Богослужбового Апостолу, після чого над ними була звершена хіротесія.

За богослужінням були піднесені молитви за мир в Україні та єдність Православної Церкви. Вихованці семінарії причастилися Святих Христових Таїн.

Літургійні піснеспіви виконували зведений хор Семінарії під керівництвом ієрея Сави Дорохова та чоловічий хор Семінарії протоієрея Федора Воскобойнікова.

Проповіді на святкову тему виголосили випускник ієрей Олександр Манчук та студент 3-го класу Рибалко Даниїл.

Урочистості продовжилися в актовій залі архієрейської резиденції. Високопреосвященнійший владика Онуфрій вручив похвальні грамоти та дипломи випускникам денного й заочного відділень, Іконописної школи та регентсько-співацького відділення.

Після цього студенти-випускники звернулися до владики-ректора та викладачів із словами подяки. Перший проректор протоієрей Валентин Ковальчук передав у дар владиці-ректору ікону роботи вихованців Іконописної школи при Харківській духовній семінарії і відмітив важливу в цей нелегкий час роль трудів митрополита Онуфрія у досягнені успіхів вихованцями Харківської духовної школи.

На завершення урочистого заходу владика Онуфрій привітав випускників із закінченням навчання, подякував професорсько-викладацькій корпорації Семінарії за їхні труди та побажав випускникам мужньо стояти на захисті православної віри.

Наприкінці свого слова Владика-ректор привітав викладачів-ювілярів й нагородив їх орденами святителя Афанасія та преподав усім своє архіпастирське благословіння.

Наприкінці біля входу в архієрейську резиденцію була зроблена спільна фотографія.

Кількість переглядів: 150

Comments are closed