Ректор

Митрополит Онуфрій

Народився 27 березня 1970 року в м. Ходорові, Жидачівського району, Львівської області в сім’ї священика.
У 1986 році закінчив музичну школу по класу фортепіано.
У 1987 році закінчив середню школу.
У 1987 році вступив на роботу в Львівське Єпархіальне Управління.
У жовтні 1989 року вступив на роботу до Харківського Єпархіального Управління.
28 серпня 1990 рукоположений Митрополитом Харківським і Богодухівським Никодимом у диякона, 4 жовтня 1992 року в ієрея.
У 1993 році закінчив Одеську духовну семінарію, а в 1998 році – Київську Духовну Академію.
У 1993 році возведений у сан протоієрея.
Керував будівництвом храму-пам’ятника на честь 2000-річчя Різдва Христового в м. Харкові, пр. Науки, 65.
17 квітня 2000 року постановою Священного Синоду Української Православної Церкви затверджено вікаріатство по Харківській Єпархії з титулом м. Ізюма.
20 квітня 2000 року в Ближніх Печерах Києво-Печерської Лаври в храмі прп. Феодосія Печерського пострижений в чернецтво з ім’ям Онуфрій, в честь священномученика Онуфрія (Гагалюка), архієпископа Харківського.
21 квітня 2000 року Блаженнішим Володимиром Митрополитом Київським і всієї України возведений в сан архімандрита, а також названий на Єпископа Ізюмського.
22 квітня 2000 року в Лазареву суботу в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври за Божественною Літургією хіротонісан в сан єпископа.
8 липня 2003 року в Християнській Богословській Академії у Варшаві захистив магістерську дисертацію на тему “Харківська єпархія (1850 – 1992 гг.). Історико-канонічне дослідження”.
У 2003 році на архієпископа Онуфрія були покладені обов’язки Намісника Свято-Покровського чоловічого монастиря м. Харкова.
27 травня 2007 року возведений в сан архієпископа.
Після смерті Високопреосвященнішого митрополита Харківського і Богодухівського Никодима, 15 вересня 2011 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України вікарій Харківської єпархії архієпископ Ізюмський Онуфрій виконував обов’язки Керуючого Харківською єпархією.
Відповідно до Рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 8 травня 2012 року (Журнал № 45) Харківська область була розділена на дві єпархії – Харківську та Ізюмської, Керуючим Харківською єпархією затверджений архієпископ Онуфрій, з титулом «Харківський і Богодухівський».
Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 20 липня 2012 роки (Журнал № 62) на архієпископа Онуфрія покладено обов’язки Ректора Харківської Духовної Семінарії.
25 серпня 2012 (Журнал № 83) Священний Синод Української Православної Церкви призначив архієпископа Харківського і Богодухівського Онуфрія настоятелем (священноархімандритом) Свято-Покровського монастиря м. Харкова.
23 листопада 2013 року Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром возведений в сан митрополита.
Нагороди:
30 вересня 1999 р. Орден «За заслуги» 3 ст.
2 жовтня 1999 р. орден Князя Володимира 3 ст.
23 вересня 2000 р. орден Прп. Нестора Літописця 1 ст.
29 жовтня 2000 р. ювілейний орден «Різдво Христове 2000» 1 ст.
29 жовтня 2001 р. Орден Прп. Сергія Радонезького 2 ст.
9 листопада 2001 р. Почесна грамота Кабінету Міністрів України.
23 жовтня 2002 р. Орден Св. Рівноапостольної Марії Магдалини 2 ст. Польської Православної Церкви.
17 жовтня 2003 р. «За заслуги» 1 ст. Академії пожежної безпеки.
26 лютого 2004 р. Орден Св. Князя Данила Московського 3 ст.
20 травня 2007 р. Митрополитом Київським і всієї України Володимиром (Сабоданом) зведений в сан архієпископа.
23 січня 2008 р. Почесна грамота Харківської міської ради.
20 червня 2008 р. Почесний громадянин м. Харкова.
04 жовтня 2009 р. Орден “За заслуги” 2 ст.
14 жовтня 2009 р. Відзнака МВС України “За сприяння органам внутрішніх справ України”.
04 жовтня 2009 р. орден Української Православної Церкви «450-річчя перенесення Почаївської ікони Божої Матері на Волинь».
25 березня 2010 р. орден Української Православної Церкви «святителя Феодосія Чернігівського».
01 червня 2013 р. орден Української Православної Церкви святого благовірного князя Київського Ярослава Мудрого.
28 липня 2013 р. пам’ятний знак Української Православної Церкви «1025-річчя Хрещення Київської Русі».
23 листопада 2013 р. Митрополитом Київським і всієї України Володимиром (Сабоданом) зведений в сан Митрополита.
04 жовтня 2014 р. орден святого рівноапостольного князя Володимира 1-го ступеня.
27 травня 2017 р. орден святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова 1-го ступеня.
27 березня 2020 р. орден святителя Інокентія, митрополита Московського і Коломенського (ІІ ступеня).
Наукові праці:
Магістерська дисертація на тему “Харківська єпархія (1850 – 1992 рр.). Історико-канонічне дослідження”. Захищена 8 липня 2003 року в Християнської Богословської Академії у Варшаві.
2004 р. Член-кореспондент Міжнародної кадрової Академії.
27 листопада 2009 р. Почесний доктор Харківського національного університету внутрішніх справ.

Кількість переглядів: 226

Comments are closed