Учений секретар

Дата хіротонії:

02 вересня 2007 р.

День тезоіменитства: Свт. Димитрій, митрополит Ростовський

04 жовтня та 10 листопада.

Біографія

Протоієрей Дмитро Миколайович Тарасов народився 30 квітня 1984 року в м. Харкові.

У 2001 році закінчив загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 124 м. Харкова.

У 2004 році закінчив Харківський індустріально-педагогічний технікум та отримав диплом молодшого спеціаліста за спеціальністю «Професійне навчання. Монтаж і обслуговування внутрішніх санітарно-технічних систем вентиляції» і здобув кваліфікацію техніка-технолога-майстра виробничого навчання.

У 2004 році вступив до Харківської духовної семінарії, яку закінчив в 2008 році.

З 2006 до закриття у 2017 році ніс послух духовної опіки неповнолітніх вихованців Курязької виховної колонії ім. А. С. Макаренка. З вихованцями проводив уроки з Нового Завіту, історії Церкви, Закону Божого. З 2010 року по благословенню митрополита Харківського і Богодухівського Никодима призначений відповідальним за пастирське обслуговування та недільну школу при Курязькій ВК.

В серпні 2007 року вікарієм Харківської єпархії, архієпископом Ізюмським Онуфрієм (Легким) висвячений в сан диякона, а 02 вересня 2007 року висвячений у сан ієрея митрополитом Харківським та Богодухівським Никодимом (Руснак).

З 2007-2012 роки призначений настоятелем храму на честь святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських сел. Мелихівка Нововодолазького району Харківської області, та з 2012 року є настоятелем храму на честь Успіння Божої Матері м. Харкова.

У 2008-2012 рр. навчався у Київській духовній академії за спеціальністю «Православне богослов’я (теологія)» та здобув кваліфікацію магістра Православного богослов’я (теології).

З жовтня 2008 року по лютий 2011 року був залучений до роботи Харківського міського благодійного фонду «Благо» з метою надання духовної допомоги та пропаганди здорового способу життя серед молодих осіб, які вживають психотропні речовини.

Володар Гранту Президента України для обдарованої молоді на 2013 р. за темою “Дослідження розвитку ціннісних орієнтацій і надання допомоги в духовно-моральному розвитку молоді”.

З 2013 року по 2014 рік призначений до пастирської опіки Харківського відділення Всеукраїнського благодійного фонду «Відродження життя в Україні».

З 2014 року по 2018 рік призначений до пастирської опіки воїнів АТО у Військово-медичному шпиталю Північного регіону.

З 2017 року призначений до пастирської опіки дитячого ХОСПІСу КНП «Міська дитяча лікарня № 5» м. Харкова.

З вересня 2020 року призначений викладачем історії Помісних Православних Церков та загальноцерковної історії Харківської духовної семінарії.

У 2020–2023 рр. навчався у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна за спеціальністю «Історія та археологія» та здобув кваліфікацію бакалавр з історії та археології.

У 2021–2022 рр. навчався у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна за спеціальністю «Історія та археологія» та здобув кваліфікацію магістра з історії та археології.

У 2022–2023 рр. навчався у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна за спеціальністю «Філософія» та здобув кваліфікацію магістра філософії.

З 2023 року призначений на посаду вченого секретаря Харківської духовної семінарії.

Освіта:

2004 р. – Харківський індустріально-педагогічний технікум, молодший спеціаліст.

2008 р. – Харківська духовна семінарія.

2012 р. – Київська духовна академія, магістр богослов’я.

2022 р. – Харківській національний університет імені В. Н. Каразіна, магістр з історії та археології.

2023 р. – Харківській національний університет імені В. Н. Каразіна, бакалавр з історії та археології.

2023 р. – Харківській національний університет імені В. Н. Каразіна, магістр філософії.

Публікації:

Бакалаврські, магістерські роботи та дисертації:

Тарасов Д. М. Система військово-навчальних закладів Російської імперії у ХІХ – на початку ХХ ст. (на матеріалах українських губерній): Магістерська робота. – Харків, 2022. На правах рукопису. (Захищена в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна 16.12.2022.).

Тарасов Д. М. Відображення духовного життя Харкова у пам’ятниках і меморіальних дошках (друга половина ХХ – початок ХХІ ст.): Бакалаврська робота. – Харків, 2023. На правах рукопису. (Захищена в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна 06.06.2023.).

Тарасов Д. Н., прот. Обзор литературы по синоптической проблеме (ХХ-ХХІ вв.): Магистерская работа. – Киев, 2023. На правах рукописи. (Защищена в Киевской духовной академии 14.12.2023.).

Тарасов Д. М. Філософія мови та соціокогнітивний дискурс-аналіз в дослідженні новинних публікацій в українських телеграм-каналах: Магістерська робота. – Харків, 2023. На правах рукопису. (Захищена в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна 20.12.2023.).