Богословсько-педагогічні курси

З ініціативи групи харківських педагогів і з благословення Високопреосвященнішого митрополита Харківського і Богодухівського Никодима спільно з православно-педагогічним товариством міста Києва восени 2002 року було організовано богословсько-педагогічні курси при Харківській єпархії.
Навчання на БПК відбувалося протягом трьох років, відповідно до розкладу затвердженого педрадою. Абітурієнтами могли бути воцерковлені парафіяни і педагоги, які бажали нести педагогічне служіння на парафіях Харківської єпархії і які отримали благословення духовника на своїй парафії і заповнили анкету.

У зв’язку з повтомасштабним вторгненням Росії в Україну у 2022 році роботу курсів було тимчасово припинено. Але з грудня 2023 року оголощено про відновлення навчання й набір на 1 курс. Новим духовником курсів призначено прот. Андрія Бурду.
Цілі БПК:

1. Дати уявлення про Православну Церкву, християнському богослов’ї, основам педагогіки.
  2. Підготувати православних педагогів для загальноосвітніх, недільних шкіл та ін. навчальних закладів.

Програма навчання складається з наступних етапів:

1. I курс -слухання основних предметів з богослов’я.
  2. II курс -головна мета – підготовка педагогів до педагогічної діяльності Основна увага
    приділяється роботі над дипломом і педагогічній практиці.
  3. Педагогічна практика передбачає роботу по напрямку відповідно до тем дипломних робіт.

З 2003 року по 2009 року в методичному кабінеті формувалася бібліотека в яку входять методичні посібники для православних педагогів: праці святих Отців, науково-популярна література, – в кількості 1 150 книг. З 2005 року по 2009 на базі методичного кабінету була сформована відеотека з 1 111 дисків з них 345 художніх фільмів, 766 православно-просвітницькі.
Форма проведення практики, відповідно до напрямів, передбачає – проведення навчальних семінарів, відкритих уроків, екскурсій, лекцій, походів, проведення свят і православно – орієнтованих ігор.
Завершенням роботи по напрямком є ​​практична частина в дипломній роботі.
Після закінчення курсів і успішного захисту дипломної роботи видається свідоцтво про закінчення БПК. Випускники ПБК можуть продовжити свою роботу в недільних і світських школах Харківської Єпархії та громадських організаціях. Вони можуть брати участь в педагогічних конференціях і семінарах.
Курси можна відвідувати вільно.
Форма навчання – вечірня (заняття з 17.00).

Для зарахування на курси необхідно надати наступні документи:

1. Автобіографія (пишеться вручну).
  2. Прохання про зарахування і Анкета (скачати анкету і прохання).
  3. Копія документа про освіту (училища, технікуму, ВНЗ і т.д.)
  4. Копія паспорта.

Керівник і духівник – протоієрей Андрій Бурда.
Завуч, відповідальність за навчальний процес курсів – Тараненко Валерія Вікторівна: тел. моб .: 093-008-68-87, 050-691-68-75.