Регентсько-співацьке відділення

Правила прийому до Регентсько-співацького відділення
Харківської духовної семінарії

Завантажити (РУС)                     Завантажити (УКР)

Регентсько-співацьке відділення Харківської духовної семінарії оголошує набір студентів. Навчання проходить за двома напрямами (регентські і співацькі курси), в залежності від рівня музичних даних і освіти абітурієнтів.

Регентські курси

Курси розраховані на студентів або випускників середніх і вищих спеціальних музичних навчальних закладів. До навчання можуть бути допущені абітурієнти, які закінчили тільки музичну школу. Велике значення має досвід співу в церковному хорі.

Програма курсів включає наступні дисципліни: «Катехізис», «Богослужбовий устав», «Церковно-слов’янське читання», «Богослужбово-співацький обиход», «Священна історія Старого і Нового Завіту», «Сольфеджіо», «Читання хорових партитур», «Постановка голосу», «Богослужбова практика», «Диригування».

Термін навчання – 2 роки (вересень-травень). Заняття проходять два рази на тиждень у вечірню годину. Богослужбова практика – 1 раз на тиждень (вечірня служба і Літургія).

На регентські курси приймаються особи православного віросповідання у віці від 17 до 40 років, які мають або здобувають середню або вищу спеціальну музичну освіту; бажана наявність досвіду співу в церковному хорі. Абітурієнт повинен володіти навичками читання нот «з аркуша», ансамблевого співу, чистотою вокального інтонування. Для підготовки до іспиту потрібно знати 2-3 воскресних тропаря на вибір абітурієнта, співати будь-яку з партій, виконати партитуру на фортепіано. Зразки воскресних тропарів можна завантажити за посиланнями: нотиаудіо.

Співацькі курси

Курси розраховані на абітурієнтів, які мають музичні данні, але не мають музичної освіти. На основі богослужбового-співацького обиходу студенти співацьких курсів навчаються основам музичної грамоти, чистоті інтонування, співу в 2-3 голоси.

Термін навчання – 2 роки (вересень-травень). Заняття проходять у вечірню годину 2 рази на тиждень. Богослужбова практика – 1 раз на тиждень (вечірня служба і Літургія).

На співацькі курси приймаються особи православного віросповідання у віці від 17 до 40 років, які мають музичні здібності. Для вступу необхідно вивчити на вибір абітурієнта 2-3 воскресних тропаря з одноголосного обиходу.

Нотний текст і аудіозаписи можна завантажити за посиланнями: нотиаудіо. Для більш зручного засвоєння матеріалу можна також скористатися навчальним відеопосібником.

Вимоги до абітурієнтів та список документів

Абітурієнту необхідно осмислене знання напам’ять молитов: Молитва Господня, Символ віри, «Богородице Дево, радуйся…». Також необхідне благоговійне ставлення до православного богослужіння, таїнств і обрядів Церкви, слухняність і довіра церковному священноначаллю.

Абітурієнт повинен надати до Приймальної комісії такі документи:

1. Прохання на ім’я ректора ХДС (зразок);
  2. Заповнена анкета (форма регентське / співацьке);
  3. Автобіографія (зразок);
  4. Рекомендація від парафіяльного священика;
  5. 1 фото 3х4;
  6. Документ про музичну освіту (довідка або копія диплома, свідоцтва);
  7. Медична довідка за формою 086-о;
  8. Свідоцтво про Хрещення та його копія;
  9. Паспорт та його копія.

Прийом документів: з 21 червня до 26 серпня 2021 року.

Також можливе подання документів (їхніх сканкопій) на електронну пошту: [email protected]. У такому випадку, оригінали документів необхідно буде донести під час вступних іспитів (вступні іспити проходитимуть наприкінці серпня, уточнені дата та час будуть опубліковані на сайті семінарії).

Контакти Регентсько-співацького відділення:
093-447-79-84, [email protected], regent.kharkov.ua