Денне відділення

Правила прийому в Харківську духовну семінарію

Завантажити (РУС)            Завантажити (УКР)

В Духовну семінарію приймаються особи православного віросповідання чоловічої статі у віці від 17 до 35 років, які мають повну загальну середню або вищу освіту, неодружені або одружені першим шлюбом. Термін навчання – 4 роки.

Вступники проходять співбесіду на знання Закону Божого, прослуховування з церковного співу, пишуть твір або виклад. Вступники повинні вільно читати богослужбові книги церковнослов’янською мовою.

Рекомендована література: Біблія; Закон Божий для сім’ї та школи.

Від вступників вимагається осмислене знання напам’ять наступних молитов:

• початкових: «Слава Тебе, Боже наш, Слава Тебе…», «Царю Небесный…», «Святый Боже…», «Пресвятая Троице…», «Отче наш…», «Приидите, поклонимся…»;
  • ранкових: «От сна востав…», «Боже, очисти мя грешного…», Ангелу-Хранителю;
  • вечірніх: «Боже вечный…», «Вседержителю, Слово Отчее…», «Благаго Царя Благая Мати…», Ангелу-Хранителю;
  • Божій Матері: «Богородице Дево, радуйся…», «Достойно есть…», «Взбранной Воеводе…», «Милосердия двери…», «Не имамы иныя помощи…»;
  • а також: Символ віри, молитва святого Єфрема Сирина, молитва перед святим Причастям, десять Заповідей, Заповіді Блаженства, тропарі двунадесятих свят, псалми 50-й та 90-й, тропар і житіє свого святого.

Вступники повинні бути знайомі зі святоотецькою літературою, житіями святих (преподобних Антонія і Феодосія Печерських, Сергія Радонезького, Серафима Саровського, місцевошанованих святих своєї єпархії).

Бажаючі вступити до Духовної семінарії повинні надати в канцелярію наступні документи:

1. Прохання на ім’я ректора семінарії (зразок);
  2. Анкету (форма);
  3. Автобіографію (написану від руки) (зразок);
  4. Рекомендацію парафіяльного священика (якщо вступник з іншої єпархії – завірену правлячим архієреєм);
  5. Дві фотокартки 6×8;
  6. Документ про освіту (оригінал) і вкладиш з оцінками;
  7. Довідку про склад сім’ї;
  8. Медичну довідку (форма 086-о);
  9. Свідоцтво про Хрещення (копія);
  10. Свідоцтво про народження (копія);
  11. Копію паспорта (першої, другої і одинадцятої сторінок);
  12. Свідоцтво про Вінчання (копія), якщо одружений.

При собі мати паспорт та військовий квиток (приписне свідоцтво).

Також можливе подання документів (їхніх сканкопій) на електронну пошту: [email protected]. У такому випадку, оригінали документів необхідно буде донести під час вступних іспитів.

Всім вихованцям надається 4-х разове харчування та проживання в гуртожитку.