Харківська духовна семінарія оголошує набір на навчання!

Прийом документів для вступу до Харківської духовної семінарії, Іконописної школи та Регентсько-співацьких курсів буде проходити з 15 червня до 30 серпня 2023 року з 9:00 до 15:00 щоденно, окрім суботи, неділі, великих та двунадесятих свят.

Також можливе подання документів (їхніх сканкопій) в режимі ONLINE на електронну пошту: [email protected]. У такому випадку, оригінали документів необхідно буде донести під час вступних іспитів. Вступні іспити до ХДС проходитимуть 30-31 серпня.

Посилання на правила прийому:

Денне відділення ХДС
Заочне відділення ХДС
Регентсько-співацьке відділення
Іконописна школа

Харківська духовна семінарія імені апостола і євангеліста Іоанна Богослова – вищий духовний навчальний заклад Української Православної Церкви, що здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння та богословів згідно з Церковним освітнім стандартом базової вищої духовної освіти.

В Харківську духовну семінарію приймаються особи православного віросповідання чоловічої статі у віці від 17 до 35 років, які мають повну загальну середню або вищу освіту, неодружені або одружені першим шлюбом та священнослужителі, що здійснюють парафіяльне служіння.

У Духовній семінарії існують стаціонарна і заочна форми навчання. Термін навчання – 4 роки. Студентам стаціонарної форми навчання безкоштовно надається 4-х разове харчування та проживання в гуртожитку.

Підготовка кандидатів для пастирського служіння здійснюється через засвоєння ними православного віровчення, основ духовного життя та пастирського служіння, християнських норм моральності, а також через прищеплення любові до православного богослужіння.

Після закінчення семінарії студенти захищають випускну кваліфікаційну роботу. Випускникам видається диплом про базову духовну вищу освіту з присвоєнням кваліфікації бакалавра Православного богослов’я (теології).

Також при Харківській духовній семінарії функціонують іконописна школа, регентсько-співацькі курси та богословсько-педагогічні курси.

Іконописна школа при Харківській духовній семінарії почала свою діяльність у 2001 році. Метою школи є пізнання техніки стародавніх майстрів: в рисунку, живописі, композиції тощо. Заняття проходять за унікальною авторською методикою викладання в комбінуванні з класичним підходом до навчання – копіювання стародавніх взірців. Основою для майбутніх майстрів іконопису становить навчання за програмою, що нерозривно пов’язана з традиціями Трійце-Сергієвої Лаври та візантійської школи. Навчання в іконописній школі включає в себе вивчення мистецтва стародавніх майстрів, до якого входять рисунок, реставрація та іконописна майстерність, а також основ Православного віросповідання. До іконописної школи при ХДС приймаються особи чоловічої і жіночої статі, які бажають навчитися особливостям техніки іконопису. Термін навчання – 4 роки.

Вступні іспити до Іконописної школи проходитимуть 25-26 серпня.

Регентсько-співацьке відділення Харківської духовної семінарії готує регентів-псаломщиків церковних хорів Української Православної Церкви. Термін навчання складає 2 роки. На регентські курси приймаються особи чоловічої і жіночої статі. Навчання проводиться за двома напрямками – регентські та співацькі курси – в залежності від рівня музичних даних та рівня освіти абітурієнтів. Регентські курси розраховані на студентів або випускників середніх та вищих спеціальних музичних навчальних закладів. Можуть бути допущені до навчання абітурієнти, які закінчили тільки музичну школу. Велике значення має досвід співу у церковному хорі. Співацькі курси розраховані на абітурієнтів, які мають музичні дані, але не мають музичної освіти. Студенти навчаються основам  музичної грамоти, чистоті інтонування, співу у 2-3 голоси.

Вступні іспити до Регентсько-співацького відділення проходитимуть 29 серпня.

Богословсько-педагогічні курси створені на базі ХДС в 2002 році та розраховані на три навчальні роки. На курсах викладають священнослужителі єпархії, викладачі ХДС, кваліфіковані православні педагоги. На курси приймаються педагоги та миряни інших професій для підготовки їх до духовно-просвітницького, катехізаторського та педагогічного служіння Церкві. Заняття на курсах проводяться у вечірній час два рази на тиждень.

Додаткову інформацію можна дізнатися за:

тел.: +38 (057) 731-53-83, +38 (068) 797-68-23, +38 (096) 251-64-26

E-mail: [email protected].

Кількість переглядів: 275

Comments are closed