Студенти ХДС взяли участь в міжнародній конференції молодих вчених

3-го грудня 2021 з благословення Високопреосвященнішого Онуфрія, митрополита Харківського та Богодухівського, ректора ХДС, вихованці Харківської духовної семінарії взяли участь у 39-й Міжнародній краєзнавчій конференції молодих учених “Краєзнавство у системі науки та освіти: досвід та перспективи”, присвяченої 100-річчю створення Харківського інституту народної освіти імені О.О. Потебні, яка проходила на базі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Організаторами конференціїї виступили:

– Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна;
  (Історичний факультет,
Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених  Центр краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька);
– Установа освіти «Вітебський державний університет
імені П. М. Машерова»;
– Харківський національний педагогічний університет
імені Г. С. Сковороди;
– Харківський національний медичний університет (
Центр медичного краєзнавства імені професора В. Д. Отамановського).

Робота конференції проходила за наступними секціями:

Теоретикометодологічні та джерелознавчі аспекти краєзнавчих студій;
Науковий, промисловий, соціальноекономічний потенціал регіону в історичному вимірі
;
Мистецтвознавчі та літературознавчі студії у дзеркалі краєзнавства;

Актуальні проблеми церковного краєзнавства;

Охорона здоров’я, фізична культура і спорт: краєзнавчий погляд;

Історія освіти у регіональному вимірі. Викладання краєзнавства у середній та вищій школі;

Збереження та популяризація матеріальної і нематеріальної культурної спадщини;

Біографічні та просопографічні дослідження крізь призму краєзнавства;

Регіональна історія у глобалізованому світ.

Пленарне та секційні засідання конференції проходили в онлайн режимі.

Відкрив пленарне засідання голова оргкомітету, декан історичного факультету, кандидат історичних наук, доцент С. Д. Литовченко. До нього із словами привітання учасників конференції приєдналися інші члени організаційного комітету конференції. Після слів вітання, було представлено презентацію нових видань:

Серія книг з краєзнавства, видана під егідою Національної спілки краєзнавців України (Київ, 2021) проф. С. М. Куделко.
Вовк О. І., Куделко С. М. «Краєзнавча навчальновиробнича практика: Навчальнометодичний посібник» (Харків, 2021) к.і.н. О. І. Вовк.

Студенти ХДС представили свої доповіді у секції «Актуальні проблеми церковного краєзнавства», де також були представлені роботи студентів ХНУ імені В. Н. Каразіна та НТУ “ХПІ”.  За результатами роботи секції була визначена найкраща доповідь. Всім учасникам конференції будуть надані сертифікати.