В Семінарії пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція «Православ’я в Україні: виклики часу й історичні традиції»

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 13 квітня 2021 року в актовій залі архієрейської резиденції, на території Покровського чоловічого монастиря міста Харкова, розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Православ’я в Україні: виклики часу й історичні традиції (до 100-річчя від дня народження Високопреосвященнішого митрополита Харківського і Богодухівського Никодима (Руснака) (1921-2011 рр.))», організована Харківською духовною семінарією.

Пленарне засідання розпочалося зі звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія, яке зачитав голова адміністративного апарату Київської митрополії преосвященніший Віктор, єпископ Баришівський. У своєму посланні Предстоятель з сердечним теплом згадав про подвиг мужності та віри приснопам’ятного владики Никодима. Його принциповість і непохитність у питаннях вірності церковним канонам і сьогодні надихає єпископів, священників і мирян бути вірними чадами Церкви Христової, не йти на компроміси із совістю перед викликами часу. Блаженніший владика закликав на усіх Боже благословення та побажав плідної роботи науково-практичної конференції.

Після оголошення звернення Предстоятеля учасників та гостей конференції привітав митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій. У своєму слові Його Високопреосвященство поділився своїми спогадами про роки архіпастирського служіння приснопам’ятного владики.

На адресу організаторів та учасників конференції пролунали привітання від Харківської міської ради та Харківської обласної державної адміністрації.

Пленарні виступи розпочалися з доповіді єпископа Віктора: «Питання автокефалії Української Православної Церкви на архієрейському соборі Руської Православної Церкви 31 березня – 5 квітня 1992 р.: аргументи за і проти».

Після Преосвященнішого Віктора виступили: завідувач Церковно-історичного музею Харківської єпархії протодиякон Максим Талалай із доповіддю «Жизнь и церковное служение митрополита Харьковского и Богодуховского Никодима (Руснака)» та клірик Вінницької єпархії, викладач Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу ієрей Назарій Давидовський із доповіддю «Історичні перехрестя православної Слобожанщини й Вінниччини: духовний спадок Священномучеників Інокентія (Тихонова) та Олександра (Петровського)».

Керівник відділу в справах молоді та культури протоієрей Федір Воскобойніков презентував сайт, присвячений митрополитові Никодиму https://www.nikodim.kharkov.ua/.

Пленарне засідання завершилося молитовним виголошенням «Вічної пам’яті» вікопомному митрополиту Никодиму.

Після пленарного засідання для гостей форуму було проведено екскурсію до Церковно-історичного музею Харківської єпархії.

Конференція продовжила свою роботу у трьох секціях: «Історичний шлях Православ’я в Україні», «Православний світогляд: сучасні питання та проблеми», «Шляхи християнської культури (минуле та сучасність)».

Участь у секційних засіданнях взяли викладачі та студенти духовних і світських навчальних закладів Харкова та всієї України. Частина учасників взяла участь у конференції дистанційно на інтернет-платформі «Zoom». Доповіді викликали щирий інтерес аудиторії та жваве обговорення.

Конференція завершилася підбиттям підсумків та проведенням круглого столу, присвяченого пам’яті митрополита Никодима (Руснака).

Кількість переглядів: 136

Comments are closed