Різдвяне послання митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
МИТРОПОЛИТА ХАРКІВСЬКОГО І БОГОДУХІВСЬКОГО ОНУФРІЯ, СВЯЩЕННОАРХІМАНДРИТА СВЯТО-ПОКРОВСЬКОГО ЧОЛОВІЧОГО МОНАСТИРЯ М. ХАРКОВА

БОГОЛЮБИВИМ ПАСТИРЯМ, ВСЕЧЕСНОМУ ЧЕРНЕЦТВУ,
ВИКЛАДАЧАМ І СТУДЕНТАМ ХАРКІВСЬКОЇ ДУХОВНОЇ СЕМІНАРІЇ
І ВСІМ ВІРНИМ ЧАДАМ ХАРКІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

«Нині від Діви-Матері Марії Христос Ісус
народився в часі, щоб нас привести до Отця вічного.
Бог став людиною, щоб людина стала Богом»
(Свт. Іоанн Златоуст, Слово оголошувальне на Різдво Христове)

Возлюблені отці, брати і сестри!

Дякуємо Милосердному Бога за те, що ми знову звершуємо спомин великої та спасительної події – Народження в Віфлеємі від Пречистої Божої Матері Господа нашого Ісуса Христа! У цю таємничу ніч Син Божий – Предвічний Бог зійшов з Небесного престолу на грішну землю, щоб подвигом Свого Життя і хресними стражданнями зруйнувати гріховне прокляття, звільнити всіх віруючих і уповаючих на Нього від згубних кайданів смерті.

Ангельський світ весь час славословить і оспівує Бога і свого Творця, а Різдво Христове відтепер поєднало небо і землю в єдиному славослів’ї та преклонінні перед Його безмежним милосердям, турботою про спасіння Свого творіння. «Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління», – ангельський спів приніс простим віфлеємським пастухам і всьому людству звістку про майбутній Новий Завіт між Богом і людьми. Три мудреці прийшли вклонитися Богодитині, натхнені явленням небесної зірки, що вказала їм час і шлях до місця Його Святого Різдва. Про благодатний Божественний Промисел звіщає природний світ: світить сонце, зігріваючи своїми променями землю, місяць розсіює темряву ночі, сяють зірки, все небо матеріальне, наслідуючи Небо духовне, по силі своїй славить в вишніх Творця всесвіту.

Ми можемо запитати: де ж той мир, про який співали Ангели в ніч, коли народилося Немовля Христос в убогому вертепі? Адже, коли ще не замовк почутий пастирями ангельський спів, воїни Ірода приготували вже свої мечі для побиття невинних немовлят. Злобно переслідували потім Народженого Сина Божого старійшини і первосвященики юдейські, що домоглися розп’яття і смерті Джерела життя. А незабаром, після вознесіння Його на Небо, полилася кров учнів Його, починаючи з архідиякона Стефана, пам’ять якого здавна з’єднується зі святом Різдва Христового. Кров віруючих у Христа ллється і понині, і, на превеликий жаль, між ними самими постійно виникають поділи, які часто переходять у ворожнечу.

У ці Світлі Різдвяні дні серця віруючих оспівують втілення Божественної любові: Бог сходить на землю заради людей, щоб піднести людей на небо, щоб зробити нас подібними Собі. Бог став людиною і душею, і тілом, тому торжество Царства Божого починається в наших душах і тілах через виконання Божественних заповідей, через долучення до Церкви Христової.

Від Різдва до Хресних страждань і Воскресіння земне життя Спасителя ознаменовано Його Божественним смиренням та довготерпінням. «Навчіться від Мене, бо Я тихий і серцем покірливий» (Мф. 11:29), – промовляє до кожного з нас Господь. Тому і в наших серцях, як у Віфлеємському вертепі, має народитися Христос, щоб наше життя було увінчане спасительними плодами любові, миру, добра і милосердя.

Святкуючи Різдво Христове, подякуймо Господу за 2020 рік, що минає, який був непростим і став ще одним етапом спасительного служіння нашої Святої Української Православної Церкви та Харківської єпархії. Трудами священнослужителів, чернецтва, віруючих відбувалися Богослужіння, зводилися й реставрувалися святі храми, підносилися молитви про мир у всьому світі, припинення поширення епідемії, благополуччя Богом береженого народу України.

З надією на милосердя Боже дивімося в майбутнє, очікуймо, що Господь молитвами Божої Матері та святих угодників землі нашої зміцнить нас у вірі, благословить нас на служіння на славу Святого Православ’я, на благо нашої єпархії і богоспасаємої пастви Слобожанської землі. У справі вірності і служіння Православної Церкви і людям перед нами завжди стоїть приклад видатного церковного ієрарха – митрополита Никодима (Руснака; †2011), чий 100-річний ювілей від Дня народження виповнюється в прийдешньому 2021 році.

Возлюблені отці, брати і сестри!
Сердечно вітаю вас з Різдвом Христовим і Новим 2021 роком благості Божої, закликаю на вас Боже благословення! Прославляючи Народженого Христа, припадімо до Нього з молитвою, щоб у наших серцях засяяла Божественна благодатна радість, щоб наше життя наповнювалося плодами миру і добрих звершень, подаруймо цю радість своїм ближнім, будьмо свідчити про неї своїм життям, в ім’я торжества правди і істини!

Христос народжується – славте;
Христос з небес – зустрічайте;
Христос на землі – підносьтеся.
Співайте Господу, вся земле, і радісно оспівуйте, люди,
бо Він прославився!
(Ірмос 1 пісні Різдвяного канону)

СМИРЕННИЙ ОНУФРІЙ,
МИЛІСТЮ БОЖОЮ
МИТРОПОЛИТ ХАРКІВСЬКИЙ І БОГОДУХІВСЬКИЙ


Різдво Христове
2020/2021 р.
м. Харків

Кількість переглядів: 35

Comments are closed