Студенти ХДС взяли участь у міжнародній конференції.

4-го грудня 2020 року, з благословення Високопреосвященнішого Онуфрія, митрополита Харківського і Богодухівського, ректора ХДС, вихованці Харківської духовної семінарії взяли участь в XXХVІІІ Міжнародної краєзнавчої конференції молодих вчених «Краєзнавство і краєзнавці: досвід минулого і нинішні завдання (до 120-річчя від дня народження професора А.Г. Слюсарський) », яка проходила на базі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Організаторами конференції виступили:
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна (Історичний факультет, Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених, Центр краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька);
Вітебський державний університет імені П.М. Машерова;
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди;
Центр медичного краєзнавства Харківського національного медичного університету.
Робота конференції проходила за наступними напрямками:
історіографія та джерелознавство краєзнавчих студій;
краєзнавче вимір археологічних досліджень;
краєзнавство і пам’яткознавство, туризм;
історія освіти і науки в призмі краєзнавства;
мистецтвознавство і літературознавство в регіональному вимірі;
актуальні проблеми медичного краєзнавства;
релігія і церква в дзеркалі краєзнавства;
роль особистості в регіональній історії;
регіональна історія у глобалізованому світі;
Україна і Білорусь: краєзнавчі паралелі;
шкільну освіту і позашкольная діяльність;
історія рідного краю в дослідженнях школярів.
Пленарне та секційні засідання конференції проходили в он-лайн режимі.
Відкрив пленарне засідання голова оргкомітету, декан історичного факультету, кандидат історичних наук, доцент С. Д. Литовченко. До нього з поздоровленнями учасників конференції приєдналися члени організаційного комітету конференції. Після слів привітання, була представлена ​​презентація нових видань:
«Вкарбовані в літопис науки», 2-ге вид. (Канд. Іст. Наук О. І. Вовк);
«Актуальні проблеми вітчізняної та всесвітньої історії», вип. 22 (Канд. Іст. Наук А. М. Токарев);
«Шляхи сполучення Слобідської України (XVIII – на качану ХІХ ст.)» (Канд. Іст. Наук Ю. В. Коніва).
Також в рамках конференції проходило відкриття інтерактивної виставки творчих проектів, реалізованих студентами ХНУ ім. В.Н. Каразіна під час краєзнавчої літньої практики 2020 року.
Учні ХДС представили свої роботи на секціях «Релігія і церква в дзеркалі краєзнавства», «Історіографія та джерелознавство краєзнавчих студій» та «Регіональна історія в глобалізованому світі», де так само були представлені роботи студентів ХНУ імені В. Н. Каразіна та НУ «Чернігівський колегіум »імені Т.Г. Шевченко та інших навчальних закладів. Всім учасникам конференції будуть видані сертифікати.